تبدیل متن به صدا و صدا به متن قابلیتی بسیار جالب و کاربردی که در تلگرام به  واقعیت تبدیل  می شود ما در این مطلب شما را با این دو روش آشنا میکنیم

 

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که بخواهید صدایی را به متن تبدیل کنید,این بیشتر در مواقعی کاربرد دارد که شما توانایی و یا امکان تایپ را نداشته باشید ویا تصمیم به ترجمه فایل راصوتی داشته باشید.. در چنین مواقعی همه ما به این موضوع فکر می کنیم که ای کاش می شد ما حرف بزنیم و متن به صورت خودکار تایپ شود

 

ویا برعکس مواقعی هست که نیاز به تبدیل متن به صوت داریم این قابلیت برای چشم در هنگام مطالعه متون بزرگ بسیار کاربدی است کنید و به جای خسته کردن چشمانتان برای خواندن متن های طولانی به راحتی به آن ها گوش فرا دهید

 

 

چگونه متن را به صوت تبدیل کنیم؟

 

 

 

تبدیل متن به صدا و صدا به متن در تلگرام

 

 

برای تبدیل متن به گفتار یا صوت تنها به یک اپلیکیشن تلگرام نیاز دارید. د رادامه به صورت تصویری و مرحله به مرحله مراحل  و تمامی گزینه ها را توضیح خواهیم داد.

۱) وارد روبات یا باوت شوید

 

ابتدا می بایست تلگرام را در گوشی یا کامپیوتر خود باز کنید. و سپس ایدی این روبات AgpArianaBot@ را در مکانی به عنوان مثال برای خودتان بنویسید و بفرستید تا با زدن بر روی این ایدیAgpArianaBot@ به راحتی وارد محیط این روبات شوید. همچنین بر روی لینک تبدیل متن به گفتار بزنید تا به این روبات در تلگرام هدایت شوید. زمانی که به این روبات هدایت شدید با تصویری مشابه تصویر زیر در گوشی یا کامپیوتر خود مواجه خواهید شد.

 

 

 

تبدیل متن به صدا و صدا به متن در تلگرام

 

 

 

 

 

۲) بر روی start بزنید

 

حال که بر روی استارت زدید دستورات برای شما به نمایش در می آیند و شما تنها می بایست با زدن بر روی قسمت مشخص شده در تصویر زیر به دستورات دسترسی پیدا کنید.

 

 

تبدیل متن به صدا و صدا به متن در تلگرام

 

 

۳) نوع صدا را انتخاب کنید

 

صدای مورد نظر خود که زن باشد یا مرد را انتخاب کنید. دو دستور دیگر برای کمک و آشنایی با روبات است.

 

 

 

تبدیل متن به صدا و صدا به متن در تلگرام

 

۴) متن را ارسال کنید

 

پس از انتخاب نوع صدا باید متن را برای این روبات ارسال کنید تا در چند ثانیه ویس، گفتار یا صدای ان برای شما ارسال شود.

 

 

تبدیل متن به صدا و صدا به متن در تلگرام

 

 

 

این روبات کار ورد را نسبتا با کمترین خطلا انجام میدهد ولی به هر حال این به این معنی نیست که اصلا خطا ندارد. خطا ها بیشتر به صورت جزئی است و به صورتی نیست که شما ان را متوجه نشوید. مطمئنا با گذشت زمان این روبات هم کامل تر و کم خطا تر خواهد شد.

 

 

چگونه صدا را به متن تبدیل کنیم

 

 

انجام این کار نیزبسیار ساده بوده و نیاز به هیچ مهارت و یا نرم افزار خاصی ندارد. تنها کافی است از یک ربات تلگرامی با نامVoicy استفاده کنید. برای ورود به این ربات لازم است عبارت @voicybot  را نوشته و برای خودتان یا یکی از دوستانتان ارسال نمایید. سپس بر روی آن کلیک کنید و یا از طریق لینکhttps://telegram.me/voicybot  به این ربات وارد شوید.

 

پس از ورود به لینک مورد نظر تلگرام به صورت اتوماتیک باز شده و شما به ربات مورد نظر هدایت خواهید شد. همچنین می توانید در بخش سرچ تلگرام، عبارت مربوطه را تایپ نموده و به رباتVoicy وارد شوید.

 

در لحظه ورود به ربات با تصویر زیر رو به رو خواهید شد.

 

 

تبدیل متن به صدا و صدا به متن در تلگرام

 

 

همانطور که واضح است باید در ابتدا و برای شروع کار دکمهStart  را انتخاب نمایید. لیستی مطابق تصویر زیر نمایان می گردد که زبان های مختلف را در آن نشان می دهد. مطابق تصویر بر روی گزینه فلش کلیک کرده و به صفحه بعد هدایت شوید.

 

 

تبدیل متن به صدا و صدا به متن در تلگرام

 

 

در صفحه بعد نیز با این تصویر رو به رو می شوید که می توانید از طریق کلیک بر روی فلش به صفحه بعد مراجعه نمایید.

این کار را تا آن جا ادامه دهید که به این صفحه رسیده و عبارتPersian  در لیست مشاهده گردد.

 

 

تبدیل متن به صدا و صدا به متن در تلگرام

 

 

این گزینه را انتخاب نمایید تا زبان مورد نظر شما اعمال شده و ربات آغاز به کار خود را اعلام نماید.

 

حالا کافی است دکمه ضبط صدا را نگه داشته و جمله ای  که قصد تایپ کردن آن را دارید با صدایی رسا بیان نمایید. پس از ارسال صدا ربات چند ثانیه آن را پردازش نموده و سپس متن را برایتان ارسال خواهد کرد. در صورتی که جمله بیان شده توسط شما به اندازه کافی مفهوم نباشد مانند تصویر ربات درخواست خواهد کرد مجددا آن را ارسال نمایید.

 

تبدیل متن به صدا و صدا به متن در تلگرام

 

کار تمام شد به همین سادگی توانستید صحبت کرده و آن را به صورت تایپ شده تحویل بگیرید. پس از این می توانید آن را کپی کنید و یا برای دوستانتان فوروارد نمایید.

 

 

تبدیل متن به صدا و صدا به متن در تلگرام

 

 

این ربات قدرت تشخیص بالایی برای لغات زبان فارسی دارد. اما قطعا هرچه کلمات را سلیس تر بیان کنید نتیجه بهتری هم دریافت خواهید نمود.