بطور کلی موبایل‌های اندرویدی به دوسته تقسیم می‌شوند. دسته‌ اول آن‌هایی که دارای یک چراغ رنگی LED برای اطلاع‌رسانی رویدادهای گوشی هستند و دسته‌ی دوم که چنین چراغی را ندارند. اگر موبایل شما جز دسته دوم است نگران نباشید، چرا که چند نرم‌افزار جالب وجود دارد که از صفحه نمایش موبایل برای چشمک زدن و باخبر کردن شما از اطلاعیه‌ها استفاده می‌کنند!

🔵 نرم‌افزار LED Blinker

با استفاده از نرم‌افزار LED Blinker می‌توانید با اضافه کردن اپلیکیشن‌های موردنظر و اختصاص دادن رنگ‌های متفاوت به آن‌ها، گوشی خود را طوری تنظیم کنید که هرگاه پیامی از یکی از اپلیکیشن‌ها دریافت شد با نمایش دادن یک دایره‌ رنگی چشمک زن و یا یک علامت مشخص در صفحه‌ نمایش، شما را مطلع کند.

نرم‌افزار فوق در گوشی‌های دارای صفحه‌نمایش‌های Amoled و IPS کاربردی است زیرا در این صفحه‌نمایش‌ها هنگام اطلاع‌رسانی تنها پیکسل‌های مربوط به دایره‌ رنگی روشن خواهد شد و بنابراین مصرف باتری چندان تغییری نخواهد کرد. گوشی‌های دارای صفحه‌نمایش‌های TFT نیز قادر به استفاده از این برنامه هستند اما باید افزایش مصرف باتری را نیز در نظر بگیرید.

لازم به ذکر است این برنامه برای گوشی‌هایی که دارای چراغ LED هستند نیز کاربرد دارد. توسط این برنامه می‌توانید رنگ چراغ برای هر برنامه و همچنین سرعت چشمک زدن آن را مدیریت کنید.


🔵 نرم‌افزار NoLED

نرم‌افزار NoLED نیز کاربردی مشابه نرم‌افزار بالا دارد.

با استفاده از این برنامه هنگامی که تماس از دست رفته، پیامک، ایمیل و رویدادهای مختلف دیگر داشته باشید آیکون‌های مختلف و مرتبط با هرکدام با رنگ‌ها و اندازه‌های قابل تغییر بر روی صفحه نمایش به نمایش در می‌آیند.


🔵 نرم‌افزار DynamicNotifications 

مشابه نرم‌افزارهای فوق با استفاده از نرم‌افزار DynamicNotifications می‌توانید به آسانی از اطلاعیه‌های گوشی خود باخبر شوید.