فرآیند ساخت تم برای دسکتاپ تلگرام (Telegram Desktop)، پروسه چندان پیچیده‌ای را به همراه ندارد اما ممکن است برخی از نکات و ترفندهای آن منجر به سردرگمی شما شود. به منظور ساخت تم برای دسکتاپ تلگرام به دو فایل مختلف نیاز دارید که یکی از آن‌ها تصویر پس زمینه اصلی می‌شود و فایل دیگر مربوط به تنظیمات رنگ و آیتم‌های مختلف دسکتاپ تلگرام خواهد بود. شما عزیزان می‌توانید فایل تم نمونه که روی آن کار می‌کنیم و آموزش بر طیق این فایل است را از لینک زیر دانلود نمایید.

Label_Download

ساخت تم برای دسکتاپ تلگرام

در قدم اول یک پوشه بر روی دسکتاپ کامپیوتر خود بسازید. ما نام این پوشه را MobikekomakTheme در نظر گرفتیم. شما می‌توانید بنا به سلیقه شخصی خود هر نام دیگری را برای این فایل در نظر بگیرید.

3

حال باید یک عکس را به عنوان تصویر پس زمینه اصلی تم مد نظر برای دسکتاپ تلگرام انتخاب کنید. دقت داشته باشید که این عکس دقیقا پس زمینه تم شما را تشکیل می‌دهد. این فایل عکس می‌تواند با فرمت JPG یا PNG انتخاب شود. پس از انتخاب عکس پس زمینه مد نظرتان باید آن را تغییر نام (Rename) دهید. نام این فایل باید به صورت background یا tiled تغییر داده شود. همانطور که مشاهده می‌کنید، تصویر پس زمینه اصلی تم مد نظر ما سبز رنگ است و حالتی شبیه به چمنزار دارد. این فایل را در پوشه MobilekomakTheme منتقل می‌کنیم.

ساخت تم برای دسکتاپ تلگرام

حال نوبت به فایل دوم مربوط به تنظیمات رنگ و آیتم‌های مختلف دسکتاپ تلگرام می‌رسد. این فایل که به آن فایل “طرح رنگی” هم گفته می‌شود باید colors.tdesktop-theme نامگذاری شود. دقت داشته باشید که این فایل باید توسط نرم افزارهایی همچون نوت پد پلاس (NotePad+) اجرا می‌گردد. فایل مورد نظر که colors.tdesktop-theme نامگذاری شده را هم به پوشه‌ای که در مرحله قبل ساخته بودیم و عکس اصلی پس زمینه را به آن منتقل کرده بودید، منتقل می‌نماییم. بنابراین هم اکنون یک پوشه تحت عنوان MobilekomakTheme داریم که حاوی دو فایل مختلف با نام‌های background یا tiled و colors.tdesktop-theme است. (این فایل‌ها را می‌توانید از فایل زیپ که در ابتدای آموزش دانلود کردید بردارید).

ساخت تم برای دسکتاپ تلگرام

نکته: در داخل فایل طرح‌بندی رنگی کدهایی وجود دارند که طرح‌بندی رنگی بخش‌های مختلف آیتم‌های دسکتاپ تلگرام را مشخص می‌کنند. بی‌شک سخت‌ترین بخش ساخت تم برای دسکتاپ تلگرام (Telegram Desktop) مربوط به تنظیم دقیق همین فایل باشد. توصیه می‌کنیم که اگر با کدهای مرتبط با این موضوع آشنایی ندارید، سعی کنید که سایر تم های ارائه شده برای دسکتاپ تلگرام را بررسی کنید و طرح رنگ‌بندی هر یک از آن‌ها را که مورد قبولتان بود، کپی‌برداری نمایید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این امر، می‌توانید با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کنید و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

ساخت تم برای دسکتاپ تلگرام

در این مرحله باید بر روی پوشه‌ای که برای تم اختصاصی خود ساخته بودید کلیک راست کنید و یک فایل زیپ (Zip) از آن بسازید. در نظر داشته باشید که فشرده‌سازی مورد نظر حتما باید با فرمت Zip انجام شود.

ساخت تم برای دسکتاپ تلگرام

حال باید پسوند فایل زیپ (Zip) ساخته شده را تغییر دهید. پسوند این فایل را به tdesktop-theme تغییر دهید. در پنجره پاپ آپ نمایش داده شده هم گزینه Yes را انتخاب کنید.

ساخت تم برای دسکتاپ تلگرام

فایل نهایی و مربوط به تم شخصی شما ساخته شده است. حال دسکتاپ تلگرام را اجرا کنید و وارد منوی Settings آن شوید.

ساخت تم برای دسکتاپ تلگرام

در منوی تنظیمات برنامه دسکتاپ تلگرام به سمت پایین حرکت کنید و در بخش Chat Background گزینه Choose from file را انتخاب نمایید.

ساخت تم برای دسکتاپ تلگرام

حال فایل تمی که ساخته‌اید را انتخاب کنید و بر روی گزینه Open کلیک کنید. در این شرایط مانند عکس زیر یک پیش نمایش از تم ساخته شده نمایش داده می‌شود.

ساخت تم برای دسکتاپ تلگرام

با کلیک بر روی گزینه KEEP CHANGES تغییرات ایجاد شده ذخیره می‌شوند و تم ساخته شده شما در تلگرام پیاده‌سازی خواهد شد. با کلیک بر روی گزینه REVERT هم می‌توانید از اعمال تغییرات و پیاده‌سازی تم جلوگیری کنید.

ساخت تم برای دسکتاپ تلگرام

بنابراین به شکلی که شرح داده شد می‌توانید نسبت به ساخت تم برای دسکتاپ تلگرام (Telegram Desktop) اقدام کنید. ضمنا تلگرام کانال @Themes را برای معرفی تم‌های پیشنهادی راه‌اندازی کرده است.

خوشحال می شویم دیدگاه شما را در مورد این مطلب بدانیم ! در ضمن اگر در مورد این مطلب پرسشی دارید و یا در این صفحه مشکلی مشاهده می کنید ، از طریق بخش نظرات همین مطلب با ما در ارتباط باشید .